ضخامت سنج لایه های نازک

FDP-D1اندازه گیری ضخامت لایه های نشانده شده بر روی سطوح تا دقت 2 نانومتر

این دستگاه با بررسی داده های ناشی از پراش فرنل از پله فازی ضخامت لایه های نشانده شده بر روی سطوح را با دقت حداکثر 2 نانومتر اندازه گیری می کند.

لیــــــزر با توان 5 تا 15 میلی وات جهت تامین نور (با دو طول موج در دستگاه اول)، مـــوازی ساز نـــور شامل دو عدسی و یک پین هل (Pin hole) با دقت هم خطی 5 میکرون، گونیـــــومتر دارای دقت حداقل 1 دقیقه در زاویه به همراه بازوی تغییرات 1 به 2 برای CCD ، موتــــور برای تغییرات زاویه و مشاهده دیجیتال زاویه (Encoder)، نگهــدارنـده سه محوری نمونه و دوربین، دوربین دارای اندازه پیکسل 5 میکرون، کاور دستگاه دارای طراحی ترکیبی فلز و پلاستیک، نـرم افزار پردازش تصاویر و اعلام ضخامت از اجزای تشکیل دهنده دستگاه هستند.

مزایا

  • عدم حساسیت به نوسانات مکانیکی بر خلاف سایر روش ها
  • عدم نیاز به کالیبراسیون دائمی بر خلاف سایر روش ها
  • محدوده کاری وسیع تر نسبت به سایر روش ها (نانومتر تا چند میکرون)
  • علم و تکنولوژی ساخت کاملاً بومی
  • عدم نیاز به پارامتر ورودی
  • سهولت کار با دستگاه
کــاربــــــــردها

انـدازه گیری ضخامت در مولتـــی لایــه ها، فیــــلتـرهای اپــتیکی و دیــکروئیک ها ، صنایع نـظامی و الکتـرونیکی، لایـــه نشانی، صنعت نیــمه هادی، سلولهای خورشیدی میــکرو الکتــرونـیک، mems & nems، صنعت سنــسورسازی و غیره

تاییدیه ستاد نانو
نمودار مقایسه خطا تئوری و تجربی
Compare with Other Devices
نمودار خروجی نمایانی تئوری و تجربی
Software - 1
Software

درباره ما

شرکت فناوری کهربا، در سال 1390 با ساخت دستگاه EMC Camera فعالیت خود را آغاز نمود و در سال 1391 به عضویت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران درآمد. سپس با ساخت دستگاه ضخامت سنج لایه های نازک با استفاده از پراش فرنل از پله های فازی و همچنین دستگاه ارتعاش سنج از راه دور با استفاده از تکنیک ماره وارد حوزه کاری اندازه گیری شد. همچنین دستگاه رویه نگار سطح را در سال 1393 معرفی نمود. این شرکت با همکاری با خبرگان دانشگاه های معتبر کشور توانست محصولاتی را تولید کند که مشابه خارجی ندارند و از لحاظ هزینه تمام شده، خدمات پس از فروش و کیفیت و دقت اندازه گیری دارای مزیت رقابتی هستند. این شرکت، مدیریت دانش را در اولویت سیاست های خود قرار داده و سرمایه اصلی آن متخصصین دانشگاهی هستند. چشم انداز شرکت فناوری کهربا کسب سهم چشمگیر از بازارهای جهانی در حوزه اندازه گیری با استفاده از روش های اپتیکی است تا از این طریق علی رغم صادرات، اشتغال زایی و سهیم بودن در رشد اقتصادی در بازگشت سرمایه ارزشمند دانش به کشور نیز نقش داشته باشد. در همین راستا شرکت ماموریت سازمانی خود را تولید دستگاه های اندازه گیری با دقت بالا، بدون مشابه خارجی، و استفاده از دانش خبرگان کشور انتخاب کرده است.

16 مشتری دانشگاهی
25 پروژه تحقیقاتی
13 مشتری صنعتی
27 حضور در نمایشگاه های بین المللی

محصولات

مشتریان ما


کاتالوگ محصولات

مقالات

تماس با ما

تهران، خیابان آزادی ضلع شرقی دانشگاه شریف کوچه قدیر پلاک ۵ واحد ۱۲ (مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه شریف)، شرکت فناوری کهربا

fanavari.kahroba@gmail.com

021 86094102

09103573857

021 86093205