رویه نگار اپتیکی سطح

MOA-ZAاندازه‌گیری توپوگرافی سطحی با دقت در مرتبه نانومتر - اندازه گیری ضخامت لایه های نانومتری و میکرومتری - اندازه گیری زبری و فرم سطوح

این دستگاه با استفاده از تکنولوژی تداخل سنجی نور سفید به بررسی رویه اجسام می پردازد )شکل 1( به این صورت که با ترکیب منبع نور سفید، سیستم اپتیکی و سنسور CCD فاصله شیئی تا اجسام مشخص می شود.

بازه ی اندازهگیری این روش از مرتبهی نانومتر تا میلیمتر است. دقت اندازهگیری در این روش وابسته به همدوسی منبع نور، دقت و تکرارپذیری استیج عمودی، مقاومت در برابر لرزش، بازتابپذیری و زبری سطح نمونه، و خطای سنسور CCD است. با در نظر گرفتن تمامی این فاکتورها دستگاه MOA-ZA دارای دقت 5 نانومتر است.

مزایا
مکانیزم
نمونه استاندارد VLSI
نمونه خروجی

درباره ما

شرکت فناوری کهربا، در سال 1390 با ساخت دستگاه EMC Camera فعالیت خود را آغاز نمود و در سال 1391 به عضویت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران درآمد. سپس با ساخت دستگاه ضخامت سنج لایه های نازک با استفاده از پراش فرنل از پله های فازی و همچنین دستگاه ارتعاش سنج از راه دور با استفاده از تکنیک ماره وارد حوزه کاری اندازه گیری شد. همچنین دستگاه رویه نگار سطح را در سال 1393 معرفی نمود. این شرکت با همکاری با خبرگان دانشگاه های معتبر کشور توانست محصولاتی را تولید کند که مشابه خارجی ندارند و از لحاظ هزینه تمام شده، خدمات پس از فروش و کیفیت و دقت اندازه گیری دارای مزیت رقابتی هستند. این شرکت، مدیریت دانش را در اولویت سیاست های خود قرار داده و سرمایه اصلی آن متخصصین دانشگاهی هستند. چشم انداز شرکت فناوری کهربا کسب سهم چشمگیر از بازارهای جهانی در حوزه اندازه گیری با استفاده از روش های اپتیکی است تا از این طریق علی رغم صادرات، اشتغال زایی و سهیم بودن در رشد اقتصادی در بازگشت سرمایه ارزشمند دانش به کشور نیز نقش داشته باشد. در همین راستا شرکت ماموریت سازمانی خود را تولید دستگاه های اندازه گیری با دقت بالا، بدون مشابه خارجی، و استفاده از دانش خبرگان کشور انتخاب کرده است.

16 مشتری دانشگاهی
25 پروژه تحقیقاتی
13 مشتری صنعتی
27 حضور در نمایشگاه های بین المللی

محصولات

مشتریان ما


کاتالوگ محصولات

مقالات

تماس با ما

تهران، خیابان آزادی ضلع شرقی دانشگاه شریف کوچه قدیر پلاک ۵ واحد ۱۲ (مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه شریف)، شرکت فناوری کهربا

fanavari.kahroba@gmail.com

021 86094102

09103573857

021 86093205